Posted on

FAM FARA dla Kids Design Space

plac zabaw

Współpraca z Kids Design Space jest potwierdzeniem naszej filozofii by projektując obserwować zachowanie dzieci, ale i słuchać gdy mówią o swoich potrzebach. Dzieci potrafią w zaskakujący sposób organizować swój świat, warsztaty KDS świetnie to ilustrują. U nas takim projektem jest FAM FARowe łóżko, stworzone przez jednego z naszych synów. My tylko dopracowalismy projekt by pasował do kolekcji KUBBIKÓW.

plac zabaw
plac zabaw
plac zabaw

Projekt KRYJÓWKA powstał w trakcie dwuetapowych warsztatów Kids Design Space, podczas których dzieci wcieliły się w rolę architektów tworząc makietę własnej kryjówki w skali 1:1 z kartonów, papieru, tkanin, gałęzi oraz szyszek. Władze Wrocławia umożliwiły później wybudowanie takiej kryjówki, tym razem według projektu PORT, który zrealizowała firma HABE Kinga Kosińska, właściciel marki FAM FARA – generalny wykonawca koncepcji. KRYJÓWKA znajduje się w Infopunkcie Barbara we Wrocławiu.

Firma HABE Kinga Kosińska od kilkunastu lat zajmuje się wykonywaniem ekskluzywnych mebli sklepowych, biurowych, elementów przestrzeni wystawienniczych i publicznych. Produkty HABE wyróżniają się oryginalnością, prostotą, elegancją i nietuzinkowymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki własnej stolarni i ślusarni jest w stanie realizować nawet najbardziej nietypowe projekty, podchodząc do nich niestandardowo i kreatywnie, często eksperymentując z materiałami, wprowadzając nowatorskie rozwiązania.

FAM FARA jest znana z kolekcji minimalistycznych a zarazem funkcjonalnych mebli KUBBIKI, wykonanych ze sklejki liściastej i skierowanych nie tylko dla dzieci. Cechą charakterystyczną mebli Fam Fara jest możliwość tworzenia nieskończonej ilości układów i dopasowania do różnych grup wiekowych począwszy od małego dziecka na dorosłych osobach kończąc.

Zdjęcia: Stanisław Zajączkowski