Posted on

KUBBIKI nowoczesność i tradycja.

meble disajnerskie

Kubbiki to meble, w których połączyliśmy nowoczesność ze starą tradycją stolarską. Mogliśmy sobie na to w pełni pozwolić jako projektanci i producenci naszych mebli.

Nowoczesność zamknęliśmy w prostych kształtach i uniwersalnych kolorach. Meble łatwo dostosowują się do kształtów przestrzeni i gustów właściciela. Dodatkowym atutem jest ich mobilność; z 9 elementów można wybrać dowolny zestaw pojedynczych modułów by potem stworzyć z niego bardzo zróżnicowane układy. Wybrany zestaw nie narzuca nam ostatecznej formy, ale pozwala na zestawianie kubbików  jak klocków, zarówno w duże układy tworzące meblościanki jak i do wykorzystania pojedynczych modułów. Jest tyle kombinacji ile wymyśli nasza wyobraźnia.

Dodatkowo  dzięki naturalnym kolorom nasze meble są ponadczasowe i uniwersalne.

meble modułowe

Teraz tradycja stolarska – konstruując nasze meble sięgnęliśmy po tradycje i sprawdzone rozwiązania stolarskie:

  • Nasze meble nie należą do mebli typu „skręć sobie sam”, nasze meble są klejone przez naszych fachowców w technice „na obce pióro”. Konstrukcja oparta jest na połączeniu dwóch gierowanych pod kątem 45° elementów, które następnie klejone są ze sobą za pomocą listewki- pióra, umieszczanego w specjalnie do tego wykonanych wpustach. Jest to konstrukcja bardzo stabilna, mocna i niezwykle trwała. Dodatkowym jej atutem jest wyjątkowy wygląd, z którego uczyniliśmy główny element ozdobny mebla.
  • Kolejnym rozwiązaniem zaczerpniętym z tradycji stolarskich są szuflady bez metalowych prowadnic. Daje nam to estetyczny wygląd samej szuflady i możliwość potraktowania jej jak przenośnego pudła, ponieważ wyjęcie jej z mebla nie stanowi żadnego problemu. Nie zapomnieliśmy jednak o bezpieczeństwie i wyposażyliśmy nasze szuflady w proste blokady, które nie pozwalają im wypaść przy gwałtownym otwieraniu.
  • Zawiasy – prosty i lekki wygląd naszych mebli zmusił nas do poszukiwań rozwiązań każdego detalu i dlatego drzwi nie mogły zawisnąć na tradycyjnych zawiasach. Mebel z założenia miał być prosty i elegancki również w środku- dlatego sięgnęliśmy po zawiasy czopikowe- bardzo proste w swej konstrukcji i z założenia ukryte by nie szpecić powierzchni. Oczywiście ta budowa zawiasu wymusiła niebanalny kształt pułki.
  • Ostatnim elementem dopełniającym są uchwyty szuflad i drzwi w postaci zaokrąglonych otworów.

Te wszystkie składowe konstrukcji dają nam kilka wartości dodanych, uwidoczniony sztorc sklejki, który wraz z elementem konstrukcyjnym „obcego pióra” stanowi główny i bardzo naturalny element zdobniczy każdego mebla

Łączenie na „obce pióro” jest wyjątkowo stabilne, trwałe i niezwykle mocne, co dodatkowo przy wytrzymałości sklejki pozwoliło nam na stworzenie wytrzymałych mebli o lekkiej wizualnie konstrukcji.

By zamknąć całość tematu dodamy, że nasze meble wykończone są naturalnym woskiem, daje to zwłaszcza w dotyku niespotykane odczucie.

Zachęciliśmy Państwa? mamy nadzieję, że tak! wyjaśniliśmy niedopowiedzenia? oby, jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, to zapraszamy do nas do Michałowa- Grabiny pod Warszawą na  osobiste spotkanie z naszymi meblami i z nami oczywiście.