Posted on

Dlaczego powstały kubikki?

zespół fam fara

Dlaczego powstały kubiki? Bo bardzo chciałyśmy by nasze dzieci dorastały w przestrzeni, którą będą mogły kreować.

Wychowałyśmy  się w pokoju, który został zaprojektowany w latach 80-tych. Meble nie były meblami ze sklepu, ale elementami stworzonymi specjalnie dla nas. To był fajny pokój,  funkcjonalny, i to co wtedy wydawało się ważne, inny niż wszystkie. Wygodne łóżka z miejscem na pościel i rzeczy osobiste, biblioteczka na książki, których wciąż przybywało,  biurka z przestrzenią do pracy i z widokiem za oknem. To był prawdziwy luksus pracować przy świetle dnia z możliwością wyglądania na zielone łąki. Brakowało jednej rzeczy,  nic w tym pokoju nie dawało się przesunąć , przestawić inaczej skomponować.

Dlatego podejmując się projektu mebli dla moich synów, uwzględniłyśmy zarówno wszystkie dobre cechy pokoju,  w którym dorastałyśmy,  jak i te których nam brakowało: zmienności.

KUBBIKI są neutralne, więc bez problemu dostosują się do aktualnie modnych trendów dziecięcych i młodzieżowych.  Są mobilne,  dzięki temu dają się przestawiać i komponować w nowe układy.  Chłopcy zrozumieli to bardzo szybko i choć pokój ma zaledwie dwa lata,  już trzykrotnie zmieniał swój układ mebli. Bawią się tą przestrzenią i chronią swoją prywatną strefę.

„To nasz pokój- my tu decydujemy!”- czasem trudno to zaakceptować,  a czasem z dumą patrzymy jak tworzą swoja własną wizje małego świata!