Posted on

Dzień Dziecka w Strefie Dziecka

Dzień Dziecka w Strefie Dziecka

Strefa Dziecka to Strefa stworzona specjalnie z myślą o dzieciach i oferuje produkty w promocyjnej cenie – 15%.

Pokój dziecka to miejsce, w którym dziecko powinno się czuć swobodnie i bezpiecznie. Urządzenie dziecięcego pokoju to trudne zadanie, trzeba bowiem spełnić kilka bardzo ważnych punktów;

  1. Potrzeby dziecka – pokój powinien sprzyjać zarówno zabawie, nauce jak i relaksowi. Musi spełnić zadane bawialni, sypialni oraz gabinetu i najważniejsze musi to wszystko pomieścić w najmniejszym pokoju naszego domu. Zadanie niełatwe ale nie niemożliwe.
  2. Gust dziecka– rozwój naszych pociech dokonuje się w tempie Formuły 1, niemal z roku na rok z miesiąca na miesiąc, zainteresowania i gust dzieci mogą ulec diametralnej zmianie. I tak zestawy lego pójdą w odstawkę na rzecz domowego laboratorium lub strefy młodego muzyka. Pluszami i lalki będą musiały ustąpić miejsca żywiołowej pracowni plastycznej lub pracowni modnej kra wiecowej. I wszystko ubrane w…
  3. Wygodę i funkcjonalność to najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze punkty do spełnienia. Od najmłodszych lat dzieci potrzebują przestrzeni bezpiecznej i dostosowanej do ich wzrostu i możliwości, nikt nie lubi poruszać się w strefie niedostosowanej do swojego wzrostu. Przyjrzyjmy się Rodzicom wciskanym w krzesełka przedszkolne podczas zebrań – próbują skupić się na rozmowie i jednocześnie walczą z kolanami i łokciami, które przeszkadzają zanotować czy choćby nie przeszkadzać sąsiadowi. A co z dziećmi – sadzamy ich na dorosłych krzesłach przy dorosłych stołach i oczekujemy prawidłowego zachowania. Urządzając pokój dziecka warto pamiętać że tworzymy go dla dziecka a nie dla nas.

W FAM FARZE projektując nasze meble myślą przewodnią było tworzenie dla dzieci i ich potrzeb. Obserwowanie działań naszych pociech i testowanie prze nich prototypów pozwoliło nam na stworzenie kilku prostych i funkcjonalnych mebli dedykowanych dzieciom.

biurko krzesło

 

Biurko

Dziecko rośnie szybko więc nasze biurko rośnie wraz z nim. Rozsuwane nogi pozwalają na ustawienie blatu dla przedszkolaka, zaawansowanego ucznia i wymagającego studenta. Duży blat jest wstanie pomieścić podręczniki, zeszyty, pomoce szkolne i piórniki z rozbudowana ilością przedmiotów do pisania, ścierania i kolorowania. Małe zagłębienie w blacie pozwala na utrzymanie w zasięgu rąk niesfornych kredek i ołówków. A mała szufladka jest strefą absolutnie osobistą dla przedmiotów drobnych i kochanych.

 

Łóżko

Projekt naszego łóżka wyszedł spod ręki dziecka, każdy element został ściśle określony przez małego projektanta. Duża szuflada- na pościel żeby w dzień nie przeszkadzała w popołudniowym leniuchowaniu z książką czy z muzyką. Małe szufladki na drobiazgi ubraniowe które zawsze są za daleko maja być pod ręką zaraz po wstaniu. I małe półeczki na książki i ulubione Przytulanki. Jednym moje łóżko moja osobista strefa.

Nasze łóżka występują w dwóch rozmiarach:

dla młodszych 70x160cm

i dla prawie dorosłych 90x200cm.

łóżko
pliki 3d dla projektantów

 

Szafa

Pozornie nieduża szafa stwarza duże możliwości. Regulowane półki w każdej strefie drzwi dostosowują przestrzeń do układu przechowywanych rzeczy, odpowiednia głębokość mebla oraz drążek pozwalają na użytkowanie pełnowymiarowych wieszaków ubraniowych. Trzy pojemne szuflady pomagają w porządkowaniu nawet najbardziej niesfornych drobiazgów naszej garderoby. Szafę możemy łatwo rozbudować o dodatkową przestrzeń dostawiając nad szafę lub pod szafę element KB-31.

 

Modułowy System KUBBIKI

KUBBIKI- to nasza odpowiedź na zasadę- „ mój pokój dostosowuje się do mnie- a nie ja do niego”. O szybko zmieniającym się guście dziecięcym i o potrzebie zmian, które są tym podyktowane,  już mówiliśmy. O zmianach, które nie będą kosztowne mówić już nie trzeba. I tu pojawia się nasza propozycja mobilnych modułów z serii KUBBIK. Podstawowe kolory, które oferujemy łatwo dostosowują się do każdej przestrzeni i tej w stylu „white” i tej w stylu „rainbow” , bazę stanowią nasze moduły, drobiazgi, przedmioty, ewentualnie kolory ścian zmieniają stylistykę. Poszczególne moduły łatwo się przestawia i przesuwa względem ścian i siebie nawzajem. To pozwala na szybkie przemeblowanie pokoju i stworzenie nowych stref dla nauki, odpoczynku i zabawy. Moduły mogą tworzyć lite meblościanki lub ażurowe konstrukcje działowe.

 

Rysiek poduszka

Przytulanka dla wszystkich. Ma swoja historie i swój realny pierwowzór. Półtora roku temu adoptowaliśmy szczeniaka z Tymczasowego Domu dla Szczeniaków JUDYTA w myśl wyznawanej przez nas idei Nie Kupuj Adoptuj. Szukaliśmy psa który potrzebuje domu i miłości znaleźliśmy Ryśka.

Żyje z nami, pracuje z nami, dba o naszą kondycje fizyczną i inspiruje nas. Jest przyjacielem , członkiem rodziny i zespołu FAM FARY. A ponieważ Rysiek regularnie kradnie naszym gościom serce to stworzyliśmy przy twórczym udziale Grynasz Studio maskotkę Ryśka dla Każdego.

Strefa Dziecka to Strefa stworzona specjalnie z myślą o dzieciach i oferuje produkty w promocyjnej cenie – 15%.

Nasza pełna oferta jest do Państwa dyspozycji w strefie Produkty. Zapraszamy.