Posted on

Meble modułowe w pokoju dziecka

łóżko dziecka

Jak urządzić pokój dziecka?

Pokój dziecka powinien zmieniać się wraz z jego wiekiem. Mały bobas nie potrzebuje wielu mebli w pokoju – w pierwszych tygodniach i miesiącach życia meble służą przede wszystkim rodzicom. Powinny być poręczne i wygodne. Kiedy dziecko rośnie, wymagania co do umeblowania pokoju się zmieniają. Początkowo maluch potrzebuje dwóch stref; jednej do spania i odpoczynku, a drugiej do zabawy. Sprawdzą się wtedy małe łóżka oraz szafki z półkami. Z czasem musimy zadbać o to, aby pojawiła się kolejna; strefa nauki. Wtedy pokój powinniśmy wyposażyć w stylowe biurka, charakteryzujące się dużą funkcjonalnością, a także w krzesła dla dzieci, które będą odpowiednie do wieku i dopasowane do czasu, który dziecko poświęca na pracę, zabawę i naukę przy biurku.

pokój dziecka
pokój nastolatka

Meble modułowe to duża oszczędność

Rodzice meblując pokój dziecka, często stoją przed dylematami związanymi z wyborem mebli. Dzieci szybko rosną; inne wymagania ma 3 latek, inne 8 latek, a jeszcze inne nastolatek. Z jednej strony rodzic chce spełniać marzenia swoich dzieci, z drugiej musi liczyć się z kosztami, a wymiana umeblowania co kilka lat to spory wydatek. Rozwiązaniem są jednak meble modułowe – meble, które rosną wraz z dzieckiem.

Meble modułowe pozwalają na stworzenia wielu aranżacji, ale co najważniejsze, można dopasować je do wieku dziecka. W Polsce dopiero od niedawna spotykamy się z tak projektowanymi meblami, chociaż w wielu krajach zachodniej Europy takie rozwiązania popularne są już od lat 60-tych ubiegłego wieku.

Bardzo interesującym rozwiązaniem są Kubbiki. Kolekcja składa się z 9 podstawowych modułów. Moduły mogą być ustawiane w najróżniejszych kombinacjach i aranżacjach, można również dokupywać kolejne elementy, kiedy zauważamy, że dziecku zaczyna brakować miejsca na ubrania czy na zabawki. Co więcej, w meblach modułowych istnieje możliwość zmiany wysokości półek, dzięki czemu po roku, czy po dwóch latach użytkowania, nie musimy zmieniać mebli na nowe – dziecko rośnie, a meble wraz z nim! Jest to zatem rozwiązanie bardzo komfortowe.

Jeżeli spojrzymy na kwestię meblowania pokoju dziecka w sposób perspektywiczny, zauważymy, że wykorzystanie modułowych mebli to bardzo duże oszczędności na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu kolejnych lat.

Meble modułowe nadają się do różnych przestrzeni

Nie zawsze dysponujemy dużymi przestrzeniami. Często nasze mieszkania są małe i należy zwracać szczególna uwagę na to, jakiej wielkości meble wybieramy. Meble modułowe są tak zaprojektowane, aby umożliwiały użytkownikowi uzyskanie wielu różnych kombinacji. Dzięki temu, każdy może znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dla niego najwygodniejsze. Mały pokój lub bardzo nieustawny? Dla mebli modułowych to żaden problem – dzięki nim możesz zagospodarować w wygodny sposób dostępną przestrzeń, której nie można byłoby wykorzystać decydując się na „klasyczne” meble.

Rozwijaj samodzielność u swojego dziecka

Czy pamiętasz sytuacje ze swojego dzieciństwa, kiedy chciałeś, aby twój pokój wyglądał nieco inaczej? Marzyłeś o jego przemeblowaniu, jednak nie zawsze było to możliwe, przez znajdujące się w pokoju duże i ciężkie meble? Meble modułowe są mobilne, a ich przestawianie z jednego miejsca na inne nie stwarza dużego problemu. Dzięki temu można pozwolić dziecku na niezależność, na rozwijanie samodzielności oraz kreatywności. Przestrzeń w pokoju dziecka powinna być tak zorganizowana, by przede wszystkim odpowiadała maluchowi – jego potrzebom oraz marzeniom. Meble modułowe na to pozwalają!

meble wysokiej jakości
meble dla dzieci wysokiej jakości

Bezpieczeństwo jest ważne

Każdy rodzic chce, aby przestrzeń, w jakiej funkcjonuje dziecko była dla niego bezpieczna. Wybierając meble do pokoju malucha należy na aspekt bezpieczeństwa zwrócić szczególną uwagę. Meble powinny być wygodne i solidne. Rozwiązania modułowe wykonane są ze sklejki wysokogatunkowej, bardzo dobrze zabezpieczonej, a ich odporność na uszkodzenia jest wysoka.  Takie meble można użytkować przez długi czas, mając pewność, że ich wytrzymałość jest naprawdę duża. Jest to kolejny dowód na to, że meble modułowe mogą być z nami przez wiele lat.

Reasumując, meble modułowe:

– są uniwersalne w zastosowaniu,

– można swobodnie zestawiać, tworząc przestrzeń idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb;

– można rozbudowywać – dokupienie nowych elementów sprawi, że odmienimy wygląd naszego wnętrza;

– sprawdzają się w pokoju maluchów i starszaków, ponieważ można dopasowywać je do wieku (wzrostu dziecka),

– tworzone są z materiałów naturalnych, wytrzymałych i ekologicznych;

– gwarantują wiele możliwości aranżacyjnych.