Posted on

Modułowe meble sposobem na wnętrze

Meblując wnętrza naszych domów i mieszkań chcemy, by były one nie tylko piękne, ale również, by spełniały nasze indywidualne wyobrażenia i potrzeby. Dom jest miejscem wyjątkowym, a wyjątkowość ta wymaga dobierania mebli i dodatków spełniających nasze najwyższe oczekiwania. W domu chcemy czuć się bezpiecznie i spokojnie, chcemy, aby wystrój odpowiadał naszej wewnętrznej estetyce. Potrzebujemy harmonii. Chcemy w końcu, aby wnętrze było zorganizowane w sposób efektywny i funkcjonalny. Spełnienie tych wszystkich wymagań łączy się często z długotrwałymi przemyśleniami; tygodniami spędzonymi nad katalogami oraz na przeglądaniu stron internetowych z wystrojem wnętrz. Rozważamy, które rozwiązania będą dla nas najlepsze, które sprawdzą się w naszym trybie życia. Bierzemy pod uwagę nasze upodobania, ilość członków rodziny, a także ich wiek. Staramy się również przewidzieć nasze potrzeby w perspektywie czasu. Często korzystamy również z pomocy projektantów wnętrz, którzy pomagają nam odbierać odpowiednie materiały oraz meble idealnie dopasowane do naszych potrzeb.
meble modułowe
designerski meble modułowe

Wnętrze na miarę – meble modułowe

Czym jest modułowość mebli? To możliwość dopasowywania elementów. Dzięki temu, można tworzyć nieskończone wręcz ilości układów. Meble takie składają się ze specjalnych modułów, z których można zbudować zarówno zwartą konstrukcje, jak i przestronną kompozycje. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia aranżację wnętrz trudnych, a wiec pomieszczeń małych lub po prostu nieustawnych. Nie oznacza to jednak, że meble modułowe nie będą się dobrze prezentować na dużych przestrzeniach – wręcz przeciwnie!

Modułowość sprawia, że wnętrze może być zaaranżowane na wiele sposobów. Co więcej, meble te świetnie adaptują się do zmiennych potrzeb użytkowników. Modułowość zapewnia także dużą estetykę, a ich transport nie sprawia najmniejszych kłopotów. Niebywałą zaletą tego rozwiązania jest możliwość dopasowania mebli do każdego rodzaju wnętrz. Przykładem są Kubbiki, które można zastosować w każdym pomieszczeniu i dają ogromne możliwości aranżacyjne.

Każde z naszych wnętrz powinno zostać zaprojektowane na „naszą miarę”. Co To oznacza? Wnętrze ma nam służyć, przestrzeń powinna być nam podporządkowana – z meblami modułowymi marzenie o wnętrzu praktycznym i intuicyjnym może się spełnić. Bez względu na to, czy potrzebujesz mebli do pokoju dziennego, do sypialni, czy do biura, meble modułowe będą dobrym wyborem.

meble modułowe
meble modułowe
meble modułowe

FAM FARA zapewnia bardzo duży wybór mebli do wielu pomieszczeń. Dużą popularnością cieszą się biurka, które można idealnie dopasować do potrzeb użytkownika – dzięki regulowanej wysokości blatu, biurko może posłużyć zarówno uczniowi szkoły podstawowej, jak i osobie dorosłej. Niemniej ciekawe są łóżka – wygodne, które dobrze wkomponują się w małą przestrzeń. FAM FARA to również producent krzeseł, półek i szafek, szaf, a także wielu dodatków. Wszystkie zaprojektowane są z perspektywy użytkownika.

Wszystkie meble wykonane są z ekologicznych i naturalnych materiałów. Cechuje je prosta i oszczędna forma, są jednak bardzo funkcjonalne.

sklejka
sklejka

Praktyczność i estetyka – zestawienie idealne

Chociaż dużą wagę przykłada się do praktyczności wnętrza, to jednak nie wolno zapomnieć o jego pięknie i estetyce. Meble modułowe charakteryzują się dbałością o każdy szczegół i detal. Zamawiając meble wysokiej jakości – meble od projektantów, meble designerskie, masz pewność, że będą one wykonane z największa starannością. Masowa produkcja? Możesz o niej zapomnieć, zwłaszcza, kiedy chcesz stworzyć przestrzeń, w której każdy element będzie odzwierciedleniem Twoich potrzeb. Meble wysokiej jakości to gwarancja piękna i bezpieczeństwa przez długie lata. A co świadczy o ich pięknie? Przede wszystkim ich naturalność – wykonane z naturalnych, ale jednocześnie bardzo trwałych materiałów, jest gwarancją klasy, estetyki i dobrego gustu.

Meble i rozwiązania zespołu projektowego FAM FARA nie są odzwierciedleniem ich designerskich wizji, które na siłę wtłaczane są do domów i mieszkań, lub znalazłyby swoje miejsce wyłącznie w pomieszczeniach charakteryzujących się konkretnym wystrojem – jest na odwrót. Twórcy mebli modułowych projektują je z perspektywy odbiorcy. Tylko stawiając się na miejscy użytkownika takiego mebla, można stworzyć go w taki sposób, aby był użyteczny, funkcjonalny i wielofunkcyjny i aby dobrze prezentował się w każdym wnętrzu, bez względu na jego styl.